ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

Екскурсія до столиці українського гончарства

Друк


Підопічні територіального центру ( надання соціальних послуг) Подільського району відвідали Державний музей - заповідник українського гончарства.

Про цю поїздку ми і наші підопічні мріяли давно. І ось мрія збулася! Ми їдемо в Опішне, в столицю українського гончарства.

Але спочатку по дорозі до Опішнього була Диканька, оспівана великим Гоголем. Ну як можна проїхати мимо неї? Отож, Диканька. Святомиколаївська церква, де христили Ніколеньку Гоголя, як називала його мама; залишки маєтку Кочубеїв, де колись стояв прегарний палац. Палац, на превеликий жаль, був знищений вогнем майже 100 років тому, ще у буремному 1919році...Залишилася лише усипальниця колишніх князів Кочубеїв.Та ще дуби. Дуби, які бачили іще козаків Сірка і Хмельницького. Декотрим із них більше 600 років. Ми прикладали до величезних стовбурів долоні, неначе віталися з ними.

І ось нарешті Опішне. Знаменитий на всю Україну, та щотам Україну, знаменитий на весь світ музей українського гончарства. Невеличке старовинне козацьке містечко, де з давніх- давен наші предки виробляли з глини різні речі. А глина, у поєднанні з умілими руками майстрів, творили справжню красу. Вироби старих майстрів, і сучасних гончарів викликали захоплення і подив. Тарілки, кухлі, перепійці-всього не перелічиш. Все блищить і переливається,і хочеться взяти в руки виріб, потримати, неначе відкрити двері між сучасним і минулим.

Не хотілося покидати оцей благословенний куточок полтавської землі, не взявши з собою часточку оцієї краси, створеної руками нашого українського народу.

Наша мандрівка надовго залишиться в пам’яті. Ми завжди з гордістю за наших умільців згадуватимемо Опішне.

 
Корисні веб-посилання

Thursday the 20th. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©