Екскурсія до Полтавського музею-садиби ім. Панаса Мирного

Друк

     18.12.2017року на передодні свята Св. Миколая  підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подільського району відділення денного

перебування відвідали музей-садибу класика української літератури Панаса Яковича Рудченка, більш відомого світові під своїм творчим псевдонімом Панас Мирний. Музей письменника - національна святиня. Адже саме  тут глибше розумієш творчість і велич духу цієї видатної особистості, що услід за Шевченком сказала: «Вся моя слава — Україна».

    Сучасний меморіальний комплекс, створений 1974 року, складається з меморіального будинку письменника, літературно-виставкової частини та господарського саду площею 1,5 га, де зберігаються дерева і кущі, посаджені власноруч Панасом Мирним, також біля ставу де особливо любив відпочивати відомий письменник ростуть дуби яким понад 300 років. Говорять в народі що хто доторкнеться цих дубів матиме таке ж здоров’я та довголіття, як і вони самі.

    Екскурсанти мали змогу оглянути будинок, в якому протягом 1903-1920 років власне жив і працював відомий український письменник. Серед унікальних експонатів музейної збірки, увагу підопічних територіального центру привернули унікальні в своєму роді витвори з металу та дерева, які збереглися в чудовому стані. Таких речей зі слів екскурсовода Тютюнник Ольги Дмитрівни налічується понад 1000 найменувань. Сказано багато цікавого про складне життя та творчість письменника. Про його твори, які в більшості залишилися недописані, так як в той час життя відомий письменник працював на державній службі і роботу забирав додому, тому залишалось на творчість дуже мало часу.

 

Учасники заходу всупереч непогоді залишились переповнені теплими враженнями,  не хотіли покидати затишний двір садиби.

Wednesday the 23rd. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©