Звіт про діяльність голови Подільської районної у м. Полтаві ради за період 01.09.16 по 30.07.17

Друк

 

 

Звіт про діяльність

голови Подільської районної у м. Полтаві ради 

за період  01.09.16 по 30.07.17

 

Діяльність Подільської районної у м. Полтаві ради здійснювалась відповідно до плану роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись делегованих повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної у місті ради, спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час. За цей час дещо змінився персональний склад ради, але це жодним чином не вплинуло на якість її роботи. Навпаки, завдяки злагодженій співпраці депутатів районної ради та працівників виконавчого комітету вдалося вирішити багато питань, які турбують мешканців нашого району.

Депутатський корпус ради діє у повному складі.  Згідно з регламентом було проведено 10 пленарних засідань, на яких розглядались такі основні питання: 

Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2016 рік.

Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік.

Про затвердження Положення про порядок запобігання та врегулювання потенційного чи реального конфлікту інтересів в діяльності депутатів Подільської районної у м. Полтаві ради.

Про внесення змін до Плану асигнувань по Програмі посилення патріотичного виховання на 2016 - 2020 роки (нова редакція).

Про затвердження Положення про територіальний центр соціального

обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення.

Про затвердження звіту про виконання бюджету району за І квартал 2016 року. 

Про районний бюджет на 2017 рік.

Про затвердження рішення виконавчого комітету Подільської районної у 

м. Полтаві ради.

Про реорганізацію управління праці та соціального захисту населення.

Про реорганізацію відділень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення.

Про затвердження списку присяжних.

Про звіт голів постійних депутатських комісій Подільської районної  у м. Полтаві ради  про свою діяльність за 2016 рік      

Про заохочення керівників громадських пунктів з охорони громадського порядку -  членів громадських формувань.

Крім того на сесіях районної ради заслухані питання, що стосуються:

- місцевого самоврядування;

- регулювання земельних відносин;

- розгляду запитів депутатів;

- забезпечення роботи ради;

- затвердження, внесення змін до місцевого бюджету.

За звітний період до районної ради надійшло 16 депутатських звернень, на які були надані обґрунтовані відповіді в передбачений Законом строк. 

Депутатський запит, прийнятий рішенням 20 сесії 7 скликання, направлено до Головного Управління Держгеокадастру у Полтавській області, до Управління Держгеокадастру  м. Полтави Полтавської області   щодо роз’яснення про призначення земель орієнтованою площею 7.5 га поблизу с Лісок біля р. Коломак на південь від вулиціКнязя Ігоря Святославовича.

 

          Виконавчим комітетом Подільської районної у м. Полтаві ради за звітний період  проведено 24 засідань, на яких розглядалися такі основні питання:

Про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Подільської районної у м. Полтаві ради за 8 місяців 2016 року.

Про план роботи виконавчого комітету.

Про порядок здійснення захисту прав, свобод та інтересів дітей при розгляді судових справ.

Про надання субсидій в умовах підвищення цін і тарифів.

Про створення комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів, про виплату грошової компенсації.

Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік.

 Про реформування системи надання соціальних послуг Територіальним  центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Про план роботи виконавчого комітету районної ради на 1-й квартал 2017 року.

Про основні заходи з підготовки цивільного захисту Подільського району м. Полтави.

 Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Подільської районної у м. Полтаві ради за 2016 рік.

Про підготовку підприємств, організацій і населення району до весняної повені та паводку 2017 року.

Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.

Про збереження житлових прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Про взяття на квартирний облік.

Про роботу громадської комісії по житловим питанням при виконавчому комітеті Подільської районної у м. Полтаві ради на 1-й квартал 2017 року.

Про стан реалізації в Подільському районі м. Полтави державної політики з питань соціального захисту дітей.

Про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.

Про план роботи виконавчого комітету районної ради на III-й квартал 2017 року.

Про порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Одним із найважливіших напрямків роботи районної влади є соціальне забезпечення найбільш вразливих верств населення та надання всіх видів соціальних допомог.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»  призначено:

- допомогу в зв’язку з вагітністю та пологами - 129 особам - 290,6 тис. грн..;

- допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку - 28 особам -   290,7 тис. грн. (отримувачів -  320);

- допомогу при народженні дитини призначено 356 особам; (кількість одержувачів - 1788) - 16012,5 тис грн.;

- допомогу на дітей, які знаходяться під опікою та піклуванням –  54 особам  - 1128,5 тис. грн.;

- допомогу на дітей одиноким матерям 800 особам - 2870,8 тис грн..

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям» призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 372 особам – 4532,7 тис. грн..

Відповідно до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме призначено тимчасову державну допомогу дітям – 79 особам – 131,2 тис. грн.

Відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» призначено державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства –  580 особам – 5279,6 тис грн..

У 2016 році отримувачів допомоги при усиновленні дитини – 2 чол. – 26,9 тис. грн.

Відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу по догляду за ПР » призначено державну соціальну допомогу – 57 особам - 612,3 тис. грн.. 

Компенсація за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідів, дітей – інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, фізичними особами – 273 особам - 300,2 тис грн..

Відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інваліди» призначено державну соціальну допомогу – 100 особам.

Компенсаційні виплати особі, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи, або особою, яка досягла 80 років. – 4 особи.

У грудні 2016 року отримали матеріальну допомогу відповідно до Постанови КМУ  від 19.10.2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» 1 чол.член сім’ї загиблого учасника АТО та 1 чол. інвалід війни 2 групи з числа учасників антитерористичної операції на загальну суму 1299,0 тис.грн.

    Відповідно до Постанови КМУ №179 від 31.03.2015 року  «Про затвердження Порядку використання коштів , передбачених у державному бюджеті на соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)» у  2016 році з 1 серпня заключено договорів на суму 13,0 тис.грн., та пройшли професійне навчання 3 учасника антитерористичної операції за спеціальністю водій категорії «СЕ», «ВС».

      У другому півріччі 2016 року забезпечено санаторно-курортними путівками 41 особа, в тому числі :

4 –інваліда війни

3- учасника бойових дій

1- учасник війни 

1- учасник бойових дій АТО

1- член сім’ї померлого ветерана війни

32- інвалідам загального захворювання

    На закупівлю санаторно-курортних путівок у 2017 році виділено 263,7 тис. грн., в тому числі для учасників бойових дій АТО 12,6 тис.грн. Станом на 01.08.2017 року використано 5,3 тис. грн., а станом на 01.08.2017 року заключено 17 договорів на суму 102,7тис. грн.

     Протягом І півріччя 2017 року санаторно-курортним лікуванням охоплено 15 осіб, з них :

1 – інвалідів з/з

10 – інвалідів війни

2 – учасник війни

2 – члена сім’ї померлого

1 – учасник бойових дій АТО

   Протягом  ІІ півріччя  2016 року  видано 8 направлень на психологічну реабілітацію : 

      6 чол. – учасників бойових дій АТО. 

      Компенсацію за невикористані путівки отримали   31 інвалід загального захворювання та 8 інвалідів війни на загальну суму 13,4 тис. грн.

       В районі отримують пільгові категорії громадян компенсацію на бензин - 42 особи та на транспортне обслуговування 48 осіб.

     Протягом звітного періоду автомобілі за рахунок коштів державного бюджету не надавались.

    Протягом І півріччя 2016 року 97 інвалідам проведено виплату компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

    Налагоджено роботу щодо внесення особових даних інвалідів та інших осіб, анкет та направлень , які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, до Централізованого банку даних з проблем інвалідності, який функціонує в мережі Internet. На обліку перебуває 1805 пільгових категорій населення  різних нозологій, у тому числі дітей-інвалідів 72 чол.

     Станом на 01.08.2017 року на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації в управлінні соціального захисту населення  Подільської районної у м.Полтаві ради перебуває 1805 особи, в тому числі: 

52 - інвалідів війни;

72 - дітей-інвалідів;

122 – інвалідів з дитинства;

728 – інвалідів загального захворювання.

111 -  пенсіонерів, 

715 - дитина  

3 -    інваліди ЧАЕС

   Відповідно до порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, протягом ІІ півріччя 2016 року та І півріччя 2017 року видано 848 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та 161 інвалідів забезпечено  технічними та іншими засобами реабілітації.

     Не залишається поза увагою і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

     Станом на 01.08.2017 року чисельність постраждалих внаслідок Чоронобильської катастрофи в районі становить 725 осіб, з них:  категорія 1 – 111 чол., категорія 2 – 345 чол., категорія 3 – 143 чол., діти – 89 чол., вдови – 37 чол., категорія 4 – 0.

    В рамках програми із соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,   за звітний період забезпечено виплату: 

- щомісячна допомога на харчування 452 чол. на суму – 1275,2 тис. грн.;

- щорічна допомога на оздоровлення 443 чол. на суму – 443,4 тис.грн.;

- для санаторно –курортного лікування у звітному періоді 2017 року закуплено 13 путівок на суму 67,9 тис. грн., а в 2016 році оздоровлено 12 інвалідів ЧАЕС;

- одноразова допомога по втраті годувальника виплачена 3 чол. на суму 22,8 тис. грн.;

- Одноразова допомога в зв’язку з інвалідністю ЧАЕС 1 чол. на суму 9,5 тис. грн.;

- відшкодування вартості проїзду 1 чол. - 102 грн.

  Відповідно до програми «Турбота» у 2017 році виплачена матеріальна допомога 41 дружині  померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 20,5 тис. грн.

  Також в районі надавалась матеріальна допомога відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 158 від 28.02.2011 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» 21 особі на суму 12,8 тис. грн. Надавалась матеріальна допомога до дня інвалідів відповідно до програми « Турбота» 1107 інвалідам на суму 664,2 тис. грн.

 Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» управлінням соціального захисту населення  надано статус за 12 ветеранам війни, в тому числі 4 інвалідам війни АТО.

  Також в районі проводиться виконання Постанови КМУ № 185 від 18.04.2015 року «Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям,  звільненим з військової строкової служби», виплачено матеріальну допомогу 17 військовослужбовцям. 

Надається соціальна підтримка особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

На виконання Постанови КМУ від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» здійснюється реєстрація внутрішньо переміщених осіб, прийняття заяв та видача довідок про взяття на облік. За період з 01.08.2016 року по 31.07.2017 року видано 319 довідок внутрішньо переміщеним особам. Загальна кількість осіб - 302 з них: 75 дітей, 93 пенсіонер, 28 інвалідів, 109 осіб працездатного віку.

Ведеться та підтримується в актуальному стані Єдина інформаційна база даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб. Станом на 01.08.2017 року на обліку в Подільському районі перебуває 1964 внутрішньо переміщених осіб.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» надається щомісячна адресна допомога. За період з 01.08.2016 року по 31.07.2017 року 783 сім’ям призначено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання. 

Систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед внутрішньо переміщених осіб з питань діяльності органів соціального захисту населення та нововведень у законодавстві.

У результаті подання недостовірних відомостей: 25 сім’ям припинена виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, 4 сім’ям відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, 3 особам скасовано довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. По 27 внутрішньо переміщеним особам направлено заяви-подання щодо повернення надміру отриманих коштів відділенню поліції № 2 ГУНП в Полтавській області. Всього незаконно отриманих виплат через недостовірні дані при декларуванні ВПО на загальну суму 377,5 тис. грн.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» створено комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Проводяться перевірки проживання внутрішньо переміщених осіб за фактичним місцем проживання в Подільському районі. За період з 01.08.2016 року по 31.07.2017 року було здійснено 1598 перевірок фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб та проведено 27 засідань комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Станом на 31.07.2017 року до ЄДАРП внесено інформацію про 14370 громадян, які користуються різноманітними пільгами. Зокрема на обліку перебуває: 1551 ветеранів війни, 4044 дітей війни, 5037 ветеранів праці, 701 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 3110 інвалідів загального захворювання, 523 ветеранів військової служби органів внутрішніх справ та інших, осіб багатодітних сімей – 161.

Згідно з «Комплексною програмою соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020роки» з 01.08.2016р.-31.07.2017р. здійснено 145 грошовоих компенсацій за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км.) різних категорій на загальну суму 53,3 тис. грн.

 

З 01.01.2017 по 30.06.2017р.З 01.08.2016 по 31.12.2016р.   

категоріякількість осібсума відшкодування кількість осібсума відшкодування   

дитина-інвалід4227,36--   

дитина з  багат. сім’ї121826,5591096,74   

інв. війни179442,11185216,03   

інв. з/з222159,93151349,83   

супроводж. особа5251,761180   

УБД1822975,79228428,14   

інвалід військової служби--2133,22   

Всього7836883,56716403,96 

Ліками по пільгових рецептах забезпечено 54 чол. на суму 17,6 тис. грн., середній розмір пільги на одну людину складає 0,32 тис. грн.

Пільгове зубопротезування проведено 8 особам на суму 18,3 тис. грн., середній розмір одного зубопротезування становить 2,3 тис. грн.

З 1 січня 2017 р. здійснено щомісячну виплату 10 студентам соціальної стипендії на загальну суму 47,0 тис.грн. згідно з постановою КМУ від 28 грудня 2016р. №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».

Протягом зазначеного періоду проведено 4 засідання комісії, на яких було розглянуто та призначено виплату 21 особі, що звернулися із заявами про надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

За період з 01.08.2016 року по 31.07.2017 року у Подільському районі м.Полтави сталося 654 нещасних випадки невиробничого характеру, що на 110 випадків менше ніж у відповідному періоді 2015-2016 років.

За звітний період згідно з графіком необхідно було провести атестацію робочих місць за умовами праці на 7 підприємствах, організаціях Подільського району (Полтавський ДНЗ №44 «Волошка», ПАТ «Полтаваобленерго», 3-тя міська клінічна лікарня, Полтавська спеціалізована школа № 2 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради, ПП «Люг», Туркомплекс «Турист», ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів»). Всі атестації проведені.

В районі забезпечено стале виконання Програми житлових субсидій. Надійшло звернень для призначення субсидії: на 31.07.2016 р. – 1227 чол., на 31.07.2017 р. – 11837 чол. За звітний період було призначено житлову субсидію:

на 31.07.2016 р. – 11844 домогосподарствам на суму 1169,87 тис. грн. Станом на 31.07.2017 р. – 15998 домогосподарствам на суму 8649,2 тис. грн. Середній розмір субсидії в неопалювальний період склав: на 31.07.2016 р. – 238,21 грн., на 31.07.2017 р. – 164,48 грн., а в опалювальний період: на 01.01.2016р.  –  843,86 грн., а станом на 01.01.2017 р. – 1043,88 грн.

Державною соціальною інспекцією з метою визначення стану нужденності сім’ї проведено обстеження 895 сімей, здійснено 22264 перевірки достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомоги, субсидії, у результаті чого встановлено 40  випадків подання неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан. Сума надміру нарахованих та виплачених  коштів, які підлягають поверненню склала 345,1 тис. грн. 

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 71 недієздатна повнолітня особа, опіку над якими здійснюють 64 фізичні особи, з яких 59 чол. перебуває у сімейних (родинних) відносинах зі своїм підопічним, та 7 спеціальних закладів. Майно, над яким встановлено опіку мають 25 недієздатних. За звітний період судами задоволено 2 подання щодо захисту прав повнолітніх недієздатних осіб.

На засіданнях спостережної комісії при виконавчому комітеті Подільської районної у м.Полтаві ради, які проводяться раз на місяць, розглядаються основні питання виховної роботи з особами, звільненими з місць позбавлення волі, з особами, засудженими до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, надання соціальної допомоги у сприянні працевлаштування та відновлення документів при потребі тощо.

Спостережна комісія надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання з місць позбавлення волі і погоджує постанови і подання, які приймаються і вносяться державної установою «Полтавська виправна колонія № 64».

За звітний період комісією проведено у приміщенні виконавчого комітету 11 засідань, на яких розглядалися матеріали 14 звільнених осіб, з якими проведена виховна бесіда та кожному було запропоновані актуальні списки вакансій від Полтавського міського центру зайнятості;

Спостережною комісією здійснено 4 виїзних засідань з особистого прийому засуджених громадян  у Державній установі «Полтавська виправна колонія № 64».

Інформовано через засоби масової інформації про результати своєї роботи  та про стан дотримання прав людини, захисту основних свобод  і законних інтересів 9 разів.

За звітний період члени спостережної комісії брали участь у 22 засіданнях профілактичної комісії на території Державної установи «Полтавська виправна колонія № 64», під час проведення  яких було розглянуто матеріали:

на переведення до дільниці соціальної реабілітації – 215  засуджених, із них відмовлено – 201 засудженим, прийнято рішення про переведення – 14 особам;

щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання – 204  засуджених, із них відмовлено – 101 особі, представлено матеріалів до суду – 103 особи;

на заміну не відбутої частини строку покарання більш м’яким на 195 засуджених, із них відмовлено - 189 особам, направлено матеріали до суду – на  6 осіб.;

щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально-виконавчої установи – 3 протоколи.

    Відповідно до пунктів 1.2 та 1.3 Постанови обласної спостережної комісії №4 від 08.07.2011р. Подільським РП Полтавського МРВ КВІ УДПтС України в Полтавській області налагоджена тісна співпраця зі спостережною комісією при виконавчому комітеті Подільської районної у м. Полтаві ради. У ході співпраці один раз на квартал заслуховується інформація щодо контролю за поведінкою осіб, які засудженні без позбавлення волі та у рамках здійснення громадського контролю заслуховується також інформація відділення поліції №2 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області щодо прибуття до району осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних  послуг)  управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради станом на 01.08.2017 року надав послуг 2011 громадянам похилого віку, інвалідам та пенсіонерам, які перебувають у складній життєвій ситуації та потребують соціального обслуговування.  

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 540 осіб. З них  485 осіб безкоштовно, 55 осіб, які мають дітей працездатного віку, обслуговуються платно, відповідно затверджених тарифів.  Соціальними робітниками надаються якісні та своєчасні соціальні послуги.  У відділенні працює 43 соціальних робітника. Вони забезпечуються спецодягом,  для покращення умов праці та забезпечення надання своєчасних послуг у віддалених районах -  9 соціальних робітників забезпечені велосипедами. 

Відділенням надання оздоровчих послуг, надаються виключно безкоштовні послуги, станом на 01.08.2017 року 725 громадянам надано 18,1 тисяч послуг.  

Проведення оздоровчо-профілактичних заходів щодо захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем,  лікувально-оздоровчі заняття в залі лікувальної фізкультури із застосуванням спортивного інвентарю, проведення різноманітних заходів та спортивних змагань, наявність сенсорної кімнати та кабінету психолога дозволяють запобігти виникненню   та   розвитку  можливих  органічних  розладів у особи, збереженню,  підтримці  та   охороні   її   здоров'я. Спеціально для підопічних з хронічними хворобами серцево-судинної та бронхіально-легеневої системи придбано апарат для приготування синглетно-кисневої пінки та проведення синглетно-кисневих інгаляцій.

  У відділенні надаються, також безкоштовно, послуги з перевезення спеціалізованим автомобілем «Соціальне таксі» обладнаним для перевезення інвалідів на візках. Обслужено 75 інвалідів, надано 116 послуг. 

Відділенням денного перебування на даний час  обслужено 649 осіб.  Великим попитом користується інноваційна послуга «Університет третього  віку». Навчання здійснюються на 6 факультетах:

 художньо-мистецькому: вишиваня хрестиком і стрічками, ліплення та флористика, фріволіте, декупаж, хорові співи,декламування;

 історично – краєзнавчому: вивчається історія рідного краю та міста, проводяться екскурсії;

валеології: фахівці медицини навчають основним методикам збереження та підтримки здоров’я. Кваліфікований психолог розкриває таємниці людської підсвідомості, особливості характеру та темпераменту, допомагає позитивно сприймати життя;

 іноземної мови: досвідчений викладач навчає говорити, читати та писати англійською, яка є міжнародною мовою спілкування;

інформаційних технологій: відвідувачі опановують основні функції персонального комп’ютера та навички роботи у мережі Інтернет, спілкування по скайпу; 

 правознавчому факультеті:  вивчають трудове, соціальне законодавство та законодавство про охорону здоров’я  і т. д. Загальна кількість слухачів 88 осіб.

Всього відділенням надано – 5,8 тис. послуг.

Сектором  «Соціальний офіс» обслужено 935 осіб, запроваджено проведення виїзних прийомів з метою наближення інформаційних послуг до маломобільної категорії громадян, кількість виїздів – 14. 

Відділенням організації надання адресної грошової та натуральної допомоги з пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації, обслужено 362 особи. 

Відділення надає безкоштовні та платні послуги: перукаря, прачки, взуттьовика, робітника з комплексного обслуговування і ремонту будинків, швачки. На даний час надано  платних послуг 262 особам, надійшло коштів -  25,9 тис.грн. 

 Послугами пункту прокату скористалося 36 осіб.

Відділення обліку бездомних громадян та звільнених з місць позбавлення волі проводить роботу по інтеграції  у суспільство вищезазначених осіб. Станом на 01.08.2017 року надана допомога 87 особам.  

Жодна людина, яка звертається до управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради, не залишається без уваги, турботи, задоволення її насущних потреб.

Одним з пріоритетних напрямів роботи виконавчого комітету та депутатського корпусу є робота зі зверненнями громадян.

Згідно графіків, в приміщенні виконкому проводиться прийом громадян депутатами районної ради. Протягом звітного періоду року робота відділів та служб виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради була направлена на якісний та своєчасний розгляд звернень мешканців району. Проводилась організаційна робота щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення. Вживалися заходи щодо її покращення, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушувались громадянами.

До виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради  з  вересня 2016 року по теперішній час надійшло 1534 звернень, що на 167 більше ніж на відповідний період 2015-2016 років, з них:

вирішено позитивно - 401 (26,2%) звернення;

дано роз’яснення по - 621 (40,5%) зверненням;

відмовлено у задоволені - 71  (4,6%) звернення;

у стадії розгляду та остаточного вирішення - 441 (28,7%) звернення.

     У зверненнях до райвиконкому найбільш актуальними залишаються питання аграрної політики і земельних відносин – 687 (44,8%), сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 75 (4,9%). Велика кількість звернень громадян обумовлена надходженням заяв від учасників АТО на виділення земельних ділянок. З вересня 2016 року по теперішній час від учасників АТО надійшло 227 заяв по земельних питанням.     

      У виконкомі Подільської районної у м. Полтаві ради систематично аналізується та узагальнюється стан роботи зі зверненнями громадян для виявлення причин, що їх породжують. В інформаційному вікні райвиконкому та на офіційному веб-сайті розміщено графіки виїзних та особистих прийомів громадян керівництвом райвиконкому.

         Прийом  громадян  головою Подільської районної ради проводиться першого та третього понеділка щомісяця з 15-00 до 17-00 години. За звітний період головою Подільської районної ради проведено 8 прийомів громадян, на яких прийнято 8 громадян.

Забезпечено постійне функціонування гарячої лінії.

Виконавчим комітетом Подільської районної у м. Полтаві ради постійно проводиться своєчасний та об’єктивний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених у них питань, задовольняються законні вимоги заявників, ведеться контроль за дотриманням термінів розгляду звернень та наданням повних обґрунтованих відповідей відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян». 

На виконання Закону України “Про доступ до публічно інформації”

протягом звітного періоду до виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради надійшло  19 запитів на інформацію:

від фізичних осіб – 15;

від юридичних осіб – 4.

На 19 запитів направлені відповіді запитувачам:

- задоволено – 10

- роз’яснено – 9.

За період з 01.09.2016р по 21.07.2017 року відділом архітектури та містобудування розглянуто       687         звернень громадян.

За вказаний період спеціалістами відділу архітектури та містобудування  за поданими громадянами зверненнями у кількості 595 з відповідними матеріалами підготовлені проекти рішень, які розглянуті виконавчим комітетом Подільської  районної у м. Полтави ради та Подільською районною у м. Полтаві радою, а саме:

з метою вирішення питань по  оформленню документів громадянами щодо оформлення права власності та розпорядження нерухомим майном з питань землекористування прийнято  62 рішення за 586 зверненнями громадян:

-  Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок у власність громадянам - у кількості 10  шт. і вирішено 29  питань за зверненням громадян;

- Про передачу в користування (оренду) земельних ділянок – у кількості 10 шт і вирішено 31 питань за зверненнями громадян;

      - Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок - у кількості 5 шт. і вирішено 10 питань за зверненнями громадян;

- Про передачу земельних ділянок у власність громадянам  - у кількості

 10 шт і вирішено 152 питань за зверненнями громадян;

- Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі  (на місцевості) - у кількості 9 шт. і вирішено 94 питань за зверненнями громадян;

- Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок - у кількості  4 шт. і вирішено 10 питання за зверненнями громадян;

- Про розгляд заяв громадян - у кількості 11 шт. і вирішено 255 питань за зверненнями громадян;

- Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під встановлення тимчасових металевих гаражів - у кількості  2 шт. і вирішено 4 питання за зверненням громадян;

- Про розгляд пропозицій комісії з розгляду та вирішення земельних спорів на території Подільського району м. Полтави по вул.. Анатолія Кукоби, 11 та 13 (розглянуто звернення гр.. Ратової).

4 учасникам АТО надані дозвола на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд,  індивідуального садівництва та розміщення металевого гаража. 14 земельних ділянок передано учасникам АТО у власність з них: 9 для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд; 5 для індивідуального садівництва.

З питань будівництва працівниками відділу підготовлено 6 проектів рішень, які розглянуті виконавчим комітетом Подільської районної у м. Полтаві ради. Відповідно до яких вирішено 9 питань по зверненням громадян щодо переведення садових будинків під житлові згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.15 р № 321 "Про затвердження порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки", а також винесені рішення про погодження з самочинним переплануванням у квартирах багатоповерхових житлових будинків.

За вказаний період виготовлено 42 будівельний паспорт на будівництво, реконструкцію житлових будинків, садових будинків, господарських будівель і споруд на приватних земельних ділянках.

Надано  46   відповіді  по скаргам  та  зверненням  громадян. 4 звернення знаходяться на розгляді.

Стан житлового будівництва з 01.01.2017 року по 31.03.2017 року має наступний вигляд: введено в експлуатацію житлових будинків садибного типу,  садових будинків загальною площею 884 кв.м., житловою площею 345 кв.м.

Підготовлено 31 договір оренди земельних ділянок та 3 додаткових угод до раніше  оформлених  договорів  оренди.

Загальна кількість звернень 721 разом з підготовленими договорами оренди та додатковими угодами.

За звітний період значна увага приділялася благоустрою району, а саме:      

Протягом звітного періоду щоденно організовувалась координація роботи комунальних служб міста для забезпечення чистоти та благоустрою на території району:

снігоприбиральної техніки для розчищення доріг району та селищ протягом зимового періоду;

техніки для вивозу сміття з території району та ліквідації стихійних сміттєзвалищ;

прибирання без господарських територій та покосу трави;

встановлення баків для ТПВ на території району.

Протягом січня-лютого постійно приймались участі у нарадах з приводу розчищення доріг міста та безпосередньо організовувалась робота снігоочисної техніки.

Протягом березня-травня організовано Двомісячник чистоти та благоустрою з проведенням суботників.

Постійно проводиться робота з ОСББ та ЖБК з приводу опалення та інших питань.

Відділ організовує та приймає участь у комісійних виїздах з представниками відділу архітектури та містобудування, інспекції по контролю за благоустроєм екологічним та санітарним станом міста, комунальних підприємств міськвиконкому та депутатського корпусу району.

Підготовлене рішення виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради “ Про основні заходи з підготовки ЦЗ Подільського району м. Полтави на 2017 рік ”.

Розроблений та затверджений План основних заходів ЦЗ населення Подільського району м. Полтави на 2017 рік.

Здійснене коригування плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради.

Підготовлено розпорядження голови Подільської районної у м. Полтаві ради “ Про заходи безпеки під час святкування Хрещення Господа Ісуса Христа ”.

 Працівники відділу брали участь у підготовці та проведенні засідань районної комісії з питань ТЕБ і НС.

 Приймали участь в роботі комісії з питань ТЕБ і НС м. Полтави.

 Брали участь у  підготовцї до безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводку у 2017 році:

затвердження рішення виконавчого комітету “ Про підготовку підприємств, організацій і населення району до весняної повені та паводку 2017 року ”;

проведення засідання комісії з питань ТЕБ і НС спільно з членами протипаводкової комісії по даному питанню.

 Приймали участь у проведенні робіт по відкачуванню талих вод з дворів приватних садиб в селищах Вороніно та Рогізна.

 Здійснювалося погодження планувальних документів спеціалізованих служб ЦЗ району на 2017 рік. 

 Проводилась перевірка стану захисних споруд ДПРЧ-3 і Дитячої міської клінічної лікарні. 

 Проводився інструктаж по дотриманню правил пожежної безпеки з працівниками райвиконкому.

 Проведено ТО первинних засобів пожежогасіння.

 Приймали участь у підготовці та проведенні навчання по захисту населення в разі виникнення аварійної ситуації на залізниці в районі селища Залізничників.

 Здійснюється постійний моніторинг стану зливової каналізації та відкритих канав на території району.

 Брали участь у засіданні “ Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами басейнів річок Сула, Ворскла і Псел ” на період літньої межені 2017 року.

 Здійснюється постійна співпраця з начальниками спеціалізованих служб ЦЗ, керівниками установ, організацій та підприємств району.

 Подані заявки щодо потреб в навчанні з питань ЦЗ осіб керівного складу Подільської районної у м. Полтаві ради в НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області на 2018 рік.

Проведена робота з головами ОСББ, із залученням представників ДСНС, щодо необхідності виконання робіт по облаштуванню протипожежного захисту будівель підвищеної поверховості.

Фінансове управління Подільської районної у м. Полтаві ради здійснює функції по складанню, виконанню районного бюджету, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами районного бюджету.

Для виконання цих функцій структурними підрозділами райфінуправління виконувались такі заходи:

Розроблення проекту бюджету;

Складання розпису доходів і видатків районного бюджету з помісячним розподілом по загальному та спеціальному фондах. 

Затвердження паспортів бюджетних програм головних розпорядників бюджетних коштів та складання спільних наказів про їх затвердження 

Забезпечення цільового фінансування районних та міських програм.

Забезпечення в установленому порядку виконання районного бюджету;

Здійснення контролю за плановими призначеннями головних розпорядників коштів районного бюджету за кодами економічної класифікації видатків бюджету.

Протягом року вносяться зміни в плани по доходах і видатках районного бюджету у встановленому законодавством порядку. 

Прийняття змін до рішення про місцевий бюджет на відповідний бюджетний період, які призводять до зміни інформації та показників, затверджених у паспортах бюджетних програм.

Контролюється правильність проведення виплат і відшкодування коштів за рахунок районного бюджету, державних та інших субвенцій, передбачених діючими законодавчими актами.

 Здійснюється контроль за дотриманням правил цільового використання бюджетних коштів та складання звіту про виконання районного бюджету, звіту по мережі, штатах і контингентах.

 Проведено перевірку затверджених головними розпорядниками бюджетних коштів районного бюджету кошторисів та планів асигнувань на відповідність їх витягам із розпису, направлених до них фінансовим управлінням.

12. В установлені строки здійснюється підготовка інформації про суми заборгованості по виплатах бюджетних установ соціально-культурної сфери та по окремих соціальних виплатах, інформації щодо направлення коштів на оплату енергоносіїв, інформації про використання субвенцій з Державного бюджету та інші.

 Здійснено перевірку десяти кошторисів та планів асигнувань бюджетних установ району, п’ятнадцяти паспортів бюджетних програм на 2017 рік щодо правильності їх складання і затвердження, відповідності типовим формам, відповідності показникам розпису місцевого бюджету, затверджено 8 паспортів бюджетних програм у новій редакції ( враховуючи зміни ).

Щомісячно здійснюється моніторинг споживання енергоносіїв по кожній бюджетній установі та видах енергоносіїв в порівнянні з відповідним періодом минулого року в фізичних обсягах. Систематично аналізується стан проведення касових витрат, наявних залишків коштів на рахунках установ.

В установлені строки здійснюється підготовка інформації про суми заборгованості по виплатах бюджетних установ та по окремих соціальних виплатах, інформації щодо направлення коштів на оплату енергоносіїв, інформації про використання субвенції з Державного бюджету та інші.

Відповідно до ст.68 Бюджетного Кодексу України бюджет Подільського району є дотаційним. Склад доходів та видатків районів у містах визначається міською радою відповідно до повноважень, переданих районним у містах радам, тобто доходи бюджету Подільського району це офіційні трансферти, які надходять з міського та державного бюджетів.

За 2016 рік бюджет Подільського району м. Полтави виконано на 99,9%.

За серпень-грудень 2016 року доходи та видатки склали  62,3 млн.  грн.

Бюджет району на 2017 рік був затверджений рішенням шістнадцятої позачергової сесії Подільської районної у м. Полтаві ради сьомого скликання від 07 лютого 2017 року в загальній сумі 141,4 млн. грн.

За період з 01.01.2017 року по 30.06.2017 року доходна частина бюджету виконана на  98,2 відсотки. До районного бюджету мобілізовано 82,1 млн. грн., в тому числі: до загального фонду – 82,0 млн.грн., до спеціального фонду -     0,1 млн.грн.

Надходження загального фонду складаються з дотацій та субвенцій з Державного та міського бюджетів, яких в поточному році отримано:

- з Державного бюджету – 74,6 млн. грн.;

- з міського бюджету 7,5 млн. грн. 

Отримані надходження дали можливість бюджетним установам району виконувати покладені на них повноваження. Протягом звітного періоду проведено видатків у сумі 62,3 млн.грн.(серпень-грудень 2016р.) та                 82,1 млн.грн. (січень - червень 2017р.).

При фінансуванні видатків районного бюджету забезпечено додержання принципу першочерговості фінансування соціально-захищених статей видатків: заробітної плати, медикаментів, соціальних виплат, оплати комунальних послуг та енергоносіїв. Питома вага на захищені статті в загальному обсязі видатків складає у серпні-грудні 2016 року - 96,6 відсотків, у 1 півріччі 2017 року - 99,2 відсотки.

В розрізі галузей видатки районного бюджету розподілені наступним чином:

за серпень-грудень  2016 року 

- 92,8 відсотки, це 57,8 млн. грн. спрямовано на галузь соціального призначення, з них на фінансування державних програм соціального захисту населення, що здійснюються за рахунок субвенцій з Державного бюджету – 55,0 млн. грн.;

- 4,7 відсотки або 2,9 млн. грн. виділено для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування;

- 2,5 відсотки, це 1,6 млн. грн. спрямовано на інші видатки (утримання громадських формувань, програму посилення патріотичного виховання на 2016-2020 роки, програму соціального забезпечення постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС на 2016 рік, подарункові набори до свят для ветеранів).

за січень-червень  2017 року:

- 94,9 відсотки, це 77,9 млн. грн. –видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян району, з них на фінансування державних програм соціального захисту населення, що здійснюються за рахунок субвенцій з Державного бюджету – 74,6 млн. грн;

- 5,0 відсотків або 4,1 млн. грн.- видатки на утримання органів місцевого самоврядування;

- 0,1 відсотки, це 0,1 млн. грн. - інші видатки (Заходи до Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні та Дня захисту дітей, заходи до міської цільової програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки).

 В районному бюджеті має місце кредиторська заборгованість лише по видатках за рахунок субвенцій з Державного бюджету, яка виникла від недонадходження субвенцій з Державного бюджету і буде погашатись  в міру їх надходжень.

Виконавчим  комітетом  Подільської районної  у  м.Полтаві  ради  на  придбання  товарів  та  отримання  послуг   використано  коштів  в сумі     655,9 тис.грн.  ,  а саме  :

- за  період  з  01.09.2016р.  по  31.12.2016 р.  сума  становить  381,3 тис. грн. , в т.ч.  :

КФК  010116   -     189,6 тис.грн.

КФК  250404   -     191,7 тис.грн.

- за  період  з  01.01.2017р. по  31.07.2017р.   сума  становить 274,6   тис.грн. , в т.ч.   :

КПК  0310117  -    224,0   тис.грн.

КПК  0318600  -    50,6   тис.грн.

           Для   проведення     районних     святкових     заходів   за  звітний  період  виділено  кошти   в  сумі  241,5 тис.грн. ,  з  яких  використано  230,4  тис.грн. , в т.ч.

- проведення  заходів до  Новорічних та  Різдвяних  свят   виділено  кошти в  сумі  182,6   тис.грн.,

використано  в  сумі   179,8  тис.грн. ;

- проведення  заходів  до 72-ї  річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні   виділено  кошти в  сумі  28,9 тис.грн., використано  в  сумі  20,9 тис.грн.;

- проведення  заходів  до Дня  захисту  дітей  виділено кошти  в сумі  30,0 тис.грн.,  використано  кошти в  сумі  29,7  тис.грн.

Робота організаційного відділу охоплює декілька основних напрямків, так за звітний період вона була організована наступним чином:

Сприяння діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку:

У відповідності до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» з метою запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також, у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин в районі створені та функціонують 10 громадських формувань з охорони громадського порядку, які розташовані в селищах району.

Громадські формування об’єднані в 8 громадських пунктів з охорони правопорядку, що дає змогу охопити чергуванням та патрулюванням весь район. Громадські пункти охорони правопорядку розташовані з урахуванням місцевих особливостей району.

В районі розроблено 2 маршрути патрулювання громадських формувань. Це ГПОП 21, вул. Миру (від зупинки Б.Хмельницького до зупинки Млинзавод), ГПОП 17- територія ринку мікрорайону Левада. Чергування — патрулювання проводиться у робочі дні з 17.00 до 20.00 крім вихідних та святкових днів. Повсякденна (оперативна) діяльність формувань організовується, спрямовується і контролюється правоохоронними органами.

Для забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку (утримання керівників громадських пунктів – членів громадських формувань) з червня 2017 року згідно рішень одинадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 16.06.2017 року “Про внесення змін до міського бюджету на 2017 рік”, “Про  внесення змін до  міської цільової Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень  на 2016 – 2020 роки”,  було виділено цільову субвенцію з міського бюджету у сумі 112000,00 грн. 

Формування разом з працівниками поліції приймають участь у забезпеченні громадського порядку. Кожний вечір близько 20 активістів виходять на чергування – патрулювання на вулиці, площі, селища району. Активно громадські формування працюють при проведенні районних та міських заходів. 

Відповідно до затвердженого графіку несення служби формування району з 19.00 до 07.00 кожного дня залучаються на охорону меморіальної дошки загиблому бійцю батальйону «Айдар» Миколі Чепізі, яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Сакко, 19 (Гімназія №21).

З метою забезпечення правопорядку та запобігання випадків правопорушень, кожного кварталу з керівниками громадських формувань з охорони громадського порядку та інспекторами поліції відділення №2 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області  проводяться спільні наради, щодо сумісного чергування, патрулювання членів громадського формування та працівників правоохоронних органів. 

Протягом 7 місяців 2017 року членами громадських формувань спільно з працівниками поліції було проведено 5 рейдів та  складено на порушників 4 протоколи за різні правопорушення, проведено 19 профілактичних бесід. 

Активісти формування беруть участь у житті району, зокрема, керівники громадських формувань: Адамян А.А. входить до складу спостережної комісії, Глушко В.І. – адміністративної комісії та в склад присяжних Ленінського районного суду м. Полтави, Свинар Л.О. до районної ради ветеранів, Абакумов О.М. до складу  присяжних Ленінського районного суду м. Полтави.

          Керівники громадських пунктів постійно взаємодіють з інспекторами поліції відділення №2, селищними комітетами, разом проводять роботу серед населення щодо профілактики правопорушень та посилення боротьби зі злочинністю.

Сприяння діяльності органів самоорганізації населення:

Однією із форм участі членів територіальних громад у вирішенні проблем соціально-економічного та культурного розвитку відповідної території району є органи самоорганізації населення.

Відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», положень про органи самоорганізації населення, рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання, які їх обрали, у Подільському районі м. Полтави  діють 12 органів самоорганізації населення (ОСН), які посідають особливе місце в системі місцевого самоврядування. Вони є максимально наближеними до жителів міста, а тому добре обізнаними з їх повсякденними потребами й інтересами.

Районна рада та її структурні підрозділи постійно підтримують ОСН у здійсненні їхньої діяльності, а також сприяє покращенню їх роботи,  ініціативі мешканців селищ району самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамкам Конституції та законів України.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про органи самоорганізації населення»  - ОСН не рідше одного разу на рік звітує про свою діяльність на зборах(конференції) жителів за місцем проживання. Під час таких зборів (конференції) чинний персональний склад ОСН звітував про свою роботу.

Протягом I півріччя 2017 року представниками ОСН проведені суботники по благоустрою територій селищ, вздовж річок та водоймищ в селищах: «Залізничників», «Вакуленці», «Лісок», «Вороніна». Окрім цього, систематично проводився прийом громадян, видано більше 20-ти видів довідок.

На апаратних нарадах голів селищних комітетів, які проводяться один раз на місяць, обговорюються питання по вирішенню різних ситуацій з покращення буденного життя району. Керівники ОСН добре обізнані та надають вичерпну і точну інформацію про проблемні ситуації свого селища. 

Як, результат покращення надання різних видів послуг населенню щодо транспортного забезпечення, вивозу сміття, освітлення вулиць, тощо.

Слід відмітити, що суттєво покращилася співпраця з органами внутрішніх справ, вдало розробляються та організовуються рейди інспекторів поліції спільно з селищними комітетами та громадськістю району.

Гостро стоїть питання матеріально-фінансового забезпечення діяльності органів самоорганізації населення, яке мало б достатній для виконання наданих повноважень характер.

Молодіжна політика:

Молодіжна політика району має, зокрема, декілька основних напрямків:

1. Формування духовності, національної свідомості та патріотичного виховання молоді: постійна організація її для участі в загальноміських заходах до свят.

2. Зайнятість молоді. Профорієнтаційна робота:

2.1. Організація проведення заходів по профорієнтації молоді на базі навчально-виховних закладів району з залученням кращих-ведучих працівників підприємств, організацій, середніх учбових закладів району.

3. Підтримка творчої та обдарованої молоді громадських молодіжних організацій:

3.1.Сприяння розвитку та діяльності юнацьких клубів за місцем проживання, на базі яких проводити конкурси, фестивалі, олімпіади, виставки та інше з метою пропагування винахідницької, мистецької, конструкторської, економічної діяльності молоді.

У I півріччі 2017 року учбовими закладами району було  організовано та проведено близько 20 культурно-спортивних заходів.

Всі проведені заходи спрямовані на сприяння духовному і фізичному розвитку молоді, вихованню у неї почуття громадської свідомості та патріотизму, формуванню морально-правової культури, профорієнтації молоді, відпочинку та оздоровленню учнівської молоді, організація дозвілля, відпочинку молоді та оздоровлення неповнолітніх.

Особливу увагу в районі приділяється збереженню та збільшенню чисельності секцій з різних видів спорту, спортивних шкіл міста та федерацій. Всього в учбових закладах працює близько 25 спортивні секції з 10 видів спорту. Так в ЗОШ №2 працюють секції: волейболу, футболу, тхєквондо,  секція естрадно-спортивного танцю ʺЛіонʺ; 

ЗОШ № 37 – велоспорту, футболу, боксу, секція спортивно- оздоровчого комплексу ʺПрометейʺ;

Гімназії №17- баскетбол, тхєквандо, гімнастика, естрадно-спортивні танці ʺСплешʺ та ʺРитмʺ. Регулярно, згідно календаря спортивно-масових заходів проводяться тижні фізкультури і спорту, дні здоров’я, змагання з різних видів спорту.

Фізично-оздоровча та спортивна робота у районі направлена на залучення населення до активних занять фізичною культурою і спортом, популяризації різних видів спорту, пропаганди здорового способу життя.

Одним із найбільш відповідальних напрямків роботи районної влади є забезпечення прав дитини, що здійснює служба у справах дітей райвиконкому, основними завданнями служби є:

- реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень;

- розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими структурними підрозділами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

- координація зусиль структурних підрозділів виконкому, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей, організації роботи із запобіганням дитячої бездоглядності та безпритульності;

- забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї;

- ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;

- надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобіганню вчинення дітьми правопорушень;

- визначення пріоритетних напрямків поліпшення на території району становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

На виконання означених завдань щоквартально в Подільському районі м. Полтави проводяться засідання районної Координаційної ради з питань боротьби із правопорушеннями та злочинністю серед дітей та їх соціального захисту, на яких аналізується стан правопорушень та злочинності у підлітковому, молодіжному середовищі, розглядаються питання щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, насильству в сім’ї, захисту законних прав та інтересів дітей.

З метою попередження правопорушень та злочинності серед дітей, профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії в підлітковому, молодіжному середовищі, запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та жебракуванню, службою у справах дітей спільно з інспекторами Полтавського відділення поліції № 2 протягом звітного періоду проведено 13 профілактичних рейдів, обстежено умови проживання 25-ти сімей, у яких батьки неналежно виконують батьківські обов’язки, 20 осіб попереджено про неприпустимість ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Завдяки співпраці служби у справах дітей, правоохоронних органів, навчальних закладів,  управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, керівників органів самоорганізації населення, діти, які залишились без батьківського піклування та потребують соціального захисту, а також діти, які виховуються в сім’ях, у яких батьки неналежно виконують батьківські обов’язки, вчасно отримують комплексну допомогу, спрямовану на подолання складних життєвих обставин.

Станом на теперішній час на обліку служби 15 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають у 9 сім’ях. З дітьми та батьками проводиться індивідуальна робота: кожна сім’я відвідується за місцем проживання, проводяться профілактичні бесіди з батьками, підтримується зв’язок з навчальними закладами, де навчаються діти, а також з керівниками органів самоорганізації населення, які всіляко сприяють виявленню дітей, які потребують соціально-правового захисту.

Інформацію про кожну дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах, служба у справах дітей надсилає центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Полтавської міської ради для взяття під соціальний супровід та проведення спільної роботи, з метою усунення обставин, за яких дитина опинилася у складних життєвих обставинах. 

На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває 87 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З них сімейними формами виховання охоплено 79 чол.: 3 дітей виховується в прийомній сім’ї, 3 – в дитячих будинках сімейного типу та 73 дітей – в сім’ях опікунів, піклувальників.

З метою забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім´ї, протягом звітного періоду до Ленінського районного суду м. Полтави було підготовлено 2 висновки про доцільність усиновлення 3 малолітніх дітей; над 10 дітьми встановлено опіку/піклування та призначено опікунів/піклувальників.

Продовжилася робота щодо забезпечення соціального захисту дітей, переміщених з тимчасово окупованої території або районів проведення антитерористичної операції – у квітні 2017 року 1 дитині надано статус позбавленої батьківського піклування через те, що її мати не виконує батьківські обов´язки з причин, які на даний час неможливо з´ясувати у зв´язку з проведенням антитерористичної операції.

Протягом звітного періоду на території Подільського району м. Полтави за участю служби у справах дітей було складено 2 Акти про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку, 1 Акт про виявлення дитини, переміщеної із тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції, яка залишилася без батьківського піклування, 1 Акт про дитину, яку матір відмовилася забрати з закладу охорони здоров´я. На даний час триває робота з надання соціально-правового захисту виявленим дітям.

З метою проведення роз’яснювально-профілактичної роботи, формування здорового способу життя та запобігання негативних явищ в підлітковому та молодіжному середовищі (наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, ВІЛ-СНІДу), працівники служби у справах дітей беруть участь у засіданнях «круглих столів», бесідах з учнями загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів району. Крім того, розпочалася роз´яснювальна робота з дітьми та їх батьками щодо ймовірної небезпеки перебування дітей у соціальних мережах, які мають деструктивний та суїцидальний характер (Гра «Синій кит» і т. п.). 

Позбавлення батьків батьківських прав є виключним заходом, коли вжиті профілактичні заходи не мають належного впливу на батьків, які ведуть асоціальний спосіб життя, зокрема, зловживають спиртними напоями. Так, протягом звітного періоду задоволено 3 позови до суду про позбавлення батьківських прав за поданням органу опіки та піклування виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради.   

Стало доброю традицією проведення в Подільському районі                 м. Полтави святкових заходів для дітей різних категорій. Так, у період з січня по травень 2017 р. проведено:

-  святкову програму до Дня знань – 100 учасників;

-  святкову програму до Дня Святого Миколая –120 учасників;

- святкову програму з нагоди 8 Березня з наданням речової допомоги та святковим обідом –150 учасників;

- святкову програму з нагоди Великодня з наданням речової допомоги та святковим обідом – 130 учасників;

- святкову програму з нагоди Дня Захисту дітей з врученням солодких подарунків, святковим обідом та наданням речової допомоги – 130 учасників.

Усі заходи висвітлювались у місцевих ЗМІ.

Службою у справах дітей, за підтримки небайдужих громадян району, постійно проводяться акції «Кожній дитині - по одежині».

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 р. № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» до служби у справах дітей виконавчого комітету Подільської районної у        м. Полтаві ради, станом на теперішній час, звернулося 207 осіб з усними чи письмовими заявами, зверненнями, зокрема, щодо захисту майнових (в т.ч. житлових) прав дітей, позбавлення батьківських прав, участі у вихованні дітей, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною того з батьків, хто проживає окремо, визначення місця проживання дитини, усиновлення, встановлення опіки тощо. 

Так, на підставі звернень громадян, службою у справах дітей підготовлено 30 рішень про збереження права користування житлом за малолітніми, неповнолітніми дітьми при укладенні правочинів, 11 рішень про набуття дітьми права власності на майно (житло); 2 рішення про надання дозволу на подачу до нотаріальної контори заяви відносно рівності часток у праві власності на квартиру; 1 рішення про надання дозволу на реєстрацію транспортного засобу від імені малолітньої дитини; підготовлено 7 висновків про доцільність встановлення опіки/піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, 4 висновки про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав, 5 висновків про визначення порядку участі у вихованні дитини; 2 висновки про доцільність усиновлення дітей; 2 висновки про визначення місця проживання дитини.   

Кожний заявник отримав відповідну консультацію, допомогу в межах  чинного законодавства та в установлений законом термін. 

Отже, робота служби у справах дітей виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради спрямована на поліпшення на території Подільського району м. Полтави становища дітей, захист їх прав, свобод і законних інтересів, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень, а також на надання соціально-правового захисту дітям, які його потребують.

 Значний обсяг робіт був виконаний юридичним відділом, а саме:

1.   У звітному  періоді  надійшло 66 позовних заяв, де як сторону по справі залучено виконавчий комітет Подільської районної у м.Полтаві ради, в розгляді яких брали участь працівники юридичного відділу. Розглянуто — 60 справ. Прийнято участь у 172 судових засіданнях.

2. Направлено списків громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів в кількості 8. 

3.  Підготовлено для укладення договорів — 70, додаткових угод — 61.

4. Прийнято участь у роботі опікунської ради - 9, комісії по субсидіях — 26.

5. Робота адміністративної комісії:             

    За звітний період у журналі реєстрації справ адміністративної комісії при виконавчому комітеті Подільської районної у м. Полтаві ради зареєстровано 292 справи про адміністративні правопорушення, з яких справи за протоколами, які надійшли від інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради, справи за протоколами, що надійшли з відділення поліції №2 Полтавського відділу Поліції ГУНП в Полтавській області, справи з протоколами  що надійшли з Управління патрульної поліції у місті Полтаві департаменту Патрульної поліції,  справи за протоколами що надійшли від Подільського районного у м. Полтаві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області та 1 справа за протоколом що надійшла від  відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею  людьми ГУНП в  Полтавській області.

           З 292 адміністративних справ, які надійшли до адміністративної комісії  за звітний період було розглянуто 271 справу, 11 справ перебуває на розгляді, 7 справ повернуто на доопрацювання, 3 справи направлені за належністю. За 189 протоколами винесені постанови про накладення адміністративного стягнення (штрафу чи попередження), таким чином 189 особи визнані винними та притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинені ними правопорушення.  За 7 протоколами особу було звільнено від адміністративної відповідальності через малозначність діяння, 51 справу за протоколами закрито у зв'язку із відсутністю події та складу правопорушення.                        

           24 справи  було закрито у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (п.7).

            У звітному періоді накладено адміністративних стягнень у вигляді попередження – 6, винесено постанов про накладення штрафу — 183 на загальну суму 85239  грн., з них добровільно  сплачено   штрафів на суму 26750 грн.  Чотири постанови скасовані.  По тим постановам, де штраф не сплачений добровільно, за відповідною заявою  постанови направлені на примусове виконання до Подільського відділу державної виконавчої служби м. Полтава Головного територіального управління юстиції на суму 116978 грн. ( у зв'язку з подвоєнням накладеної суми штрафу).

      В рамках здійснення виконавчих проваджень, подано скарг на дії державних виконавців – 8, направлено звернення за роз’ясненням до ГТУЮ у Полтавській області, щодо порядку пред’явлення постанов на примусове виконання.

6.  Проведено консультації громадян з питань, що стосуються роботи виконкому — 180.

7.  Поточна робота: оформлення відпусток, лікарняних, звільнення та прийняття на роботу.

8.  Внесення в електронний портал «Едата» договорів в кількості - 70 та додаткових угод- 61.

9. Організація та проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчому комітеті Подільської районної у м.Полтаві ради.

10. Надання практичної допомоги у проведенні Е-декларування серед посадових осіб виконавчого комітету та депутатів районної ради.

11.  Проведені семінарські заняття у виконавчому комітеті в кількості 3-х занять в рамках ознайомлення із законодавством, що регулює діяльність місцевого самоврядування в Україні та запобіганню корупції.

12.  Підготовчі дії пов’язані  з укладанням та повідомною  реєстрацією колективного договору на 2017-2020 роки.

13. В рамках підвищення кваліфікації працівників юридичного відділу, участь у семінарських заняттях, які проводяться ГТУЮ у Полтавській області.

Щодо ведення державного реєстру виборців то протягом звітного періоду організаційно-правова робота відділу була спрямована на виконання покладених на нього завдань, а саме:

1) забезпечення ведення Реєстру, що передбачало проведення органі-заційно-правової підготовки та виконання в режимі записування таких дій: внесення запису про виборця до бази даних Реєстру; внесення змін до персо-нальних даних Реєстру; знищення запису Реєстру на підставах та у спосіб, що встановлені Законом України “Про Державний реєстр виборців” та правовими рішеннями розпорядника Реєстру (ЦВК), з використанням візуального та авто-матизованого контролю повноти та коректності персональних даних Реєстру;

ведення обліку усіх дій щодо зміни бази даних Реєстру в порядку та за формою, що встановлені розпорядником Реєстру (ЦВК);

здійснення щомісячного поновлення бази даних Реєстру, опрацювання відомостей за результатом запиту;

тестування підсистем АІТС ДРВ;

забезпечення у взаємодії з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України захисту Реєстру у процесі його створення та ведення;

надання на письмову вимогу виборця інформації про його персональні дані внесені до Реєстру;

проведення у разі потреби перевірки зміни персональних даних виборця, зазначених у заяві;

розгляд запитів та звернень виборців, а також звернень політичних партій у порядку встановленому Законом України “Про Державний реєстр виборців”;

 проведення постійної перевірки некоректних відомостей Реєстру, виявлених розпорядником Реєстру (ЦВК);

ведення Реєстру постійних виборчих дільниць;

опрацювання запитів виборців (тимчасово переселених осіб) із районів Донецької, Луганської областей щодо надання інформації з ДРВ;

12)    здійснення інших функцій відповідно до законодавства, необхідних для виконання покладених на відділ завдань.

Кількість виборців, включених до Державного реєстру виборців, станом на 1 вересня 2017 року становить 43999 осіб. Адресна підсистема Реєстру в межах району включає 275 вулиць та 6025 будинків.

За звітний період видано 842 накази начальника відділу з них:

включення громадян до реєстру - 147 наказів;

внесення змін до персональних даних - 203 накази;

зміни за дорученням розпорядника реєстру - 82 накази;

усунення кратних включень - 114 наказів;

вибуття виборців - 296 наказів;

надано повідомлень про підтвердження ідентифікаційних даних громадян, які прибули з окупованих територій - 242 шт.

Стосовно виборців, котрі, відповідно до отриманих відомостей, прибули на територію, на яку поширюються повноваження відділу, і попередня виборча адреса яких знаходилася за межами цієї території, завідувачем відділу сформовано 526 звернень щодо 1007 виборців до Центральної виборчої комісії з метою надання передбачених Законом доручень іншим відділам ведення Реєстру за попередньою адресою виборців внести до Реєстру необхідні зміни.

Через “Особистий кабінет виборця” на сайті Центральної виборчої комісії звернулося 72 виборця.

Забезпечено ведення відповідних екранів АІТС щодо функціонування комплексної системи захисту інформації АІТС ДРВ.

На листи, що надходили від Центральної виборчої комісії, Полтавської обласної державної адміністрації, відділів ведення Державного реєстру виборців інших областей, підготовлені і своєчасно надані компетентні відповіді.

Протягом звітного періоду здійснювалося ведення картографічного обліку виборчих дільниць  у підсистемі “Геоінформаційна система ДРВ”, уточнювалися дані та вносилися відповідні зміни у Довідник виборчих дільниць на постійній основі (звичайних та спеціальних), які розташовані на території Подільського району м.Полтави,  всього внесено 48 змін, до ЦВК підготовлено та направлено 9 подань протягом періоду.

Адміністратором безпеки відділу постійно проводяться заходи щодо забезпечення захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі “Державний реєстр виборців” відповідно до завдань, визначених Комплексною системою захисту інформації, затвердженою Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації в Україні

 

Голова районної ради                                               В. П. Дробітько

Friday the 20th. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©