ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТВАРИН

Друк
   Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.


Ідентифікація тварин - це необхідно!

   Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

   Відповідно до пункту п.5 Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 р. № 246, дотація за молодняк виплачується фізичними особами за утримання молодняку великої рогатої худоби в їх домогосподарствах та збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів.

   Дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі: 250 гривень за голову – за молодняк віком від 3 до 6 місяців; 500 гривень за голову – за молодняк віком від 6 до 9 місяців; 750 гривень за голову – за молодняк віком від 9 до 12 місяців; 1000 гривень за голову – за молодняк віком від 12 до 15 місяців.

   У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб,виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п'ятнадцятимісячного віку.

   У разі утримання фізичними особами в своїх господарствах молодняку, набутого шляхом його переміщення від інших власників, бюджетна дотація за молодняк виплачується у розмірі 250 гривень за кожні повні три місяці  його утримання в такому господарстві до досягнення ним п'ятнадцятимісячного віку.

   Датою переміщення молодняку вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена печаткою дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини, або дата видачі паспорта великої рогатої худоби новому власникові.

   Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу - від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо. Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області забезпечує здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю); здійснює державний нагляд (контроль) за: переміщенням тварин; аналізує причини й умови виникнення та поширення хвороб тварин, організовує заходи щодо локації та ліквідації спалаху заразних хвороб, спільних для тварин і людей, готує пропозиції та рекомендації щодо профілактики, ліквідації та боротьби з такими хворобами.

   Обов’язковій ідентифікації підлягають:

 - велика рогата худоба, ягнята, козенята - протягом 7 днів з моменту народження;

 - товарні свині - за добу до переміщення (продажу, забою);

 - лошата - не пізніше 1 року після народження.

   При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які  провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

 - подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;

 - ідентифікувати усіх тварин у господарстві; - вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

 - зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.

   За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Тож будьте пильними та відповідальними у відношенні до своїх тварин - проідентифікуйте їх та проведіть повний клінічний огляд.

 

   Додаткова інформація: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0166-18

Корисні веб-посилання

Thursday the 2nd. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©