Поради щодо пошуку роботи особам з обмеженими фізичними можливостями
Якщо Ваші фізичні можливості обмежені, Ви маєте складнощі з вибором професії або працевлаштуванням, - радимо звернутися до державної служби зайнятості. Це допоможе Вам у вірному професійному виборі та зробить Ваш пошук роботи успішним.
Скористайтеся порадами фахівців щодо пошуку роботи! Фахівці державної служби зайнятості допоможуть Вам знайти роботу з урахуванням Ваших професійних навичок, кваліфікації, знань.
Якщо Ви обираєте роботу за вподобою, визначтесь:
- Яка саме робота Вас цікавить?
- Ви хочете працювати?
- Які знання, вміння та стан здоров’я потрібні для цього?
- Які з них Ви маєте?
- Де Ви можете набути додаткових професійних навичок?
- Чи зможете Ви потім працевлаштуватись за обраною професією?
- Хто надасть Вам допомогу в пошуку роботи?
Якщо Ви хочете працевлаштуватися за професією, що має попит на ринку праці, з’ясуйте:
- Представники яких професій зараз потрібні?
- Де можна працевлаштуватися за обраною професією?
- Які знання, вміння та стан здоров’я необхідно мати для роботи за професією, що Ви обираєте?
- Де можна набути потрібних професійних знань та вмінь?
Якщо Ви шукаєте роботу за станом здоров’я, проаналізуйте:
- Яку роботу Ви можете виконувати?
- Чи зможете Ви працевлаштуватись за обраною роботою?
У центрах зайнятості Вам допоможуть:
- підібрати підходяще місце роботи;
- ознайомитися з особливостями трудового законодавства;
- вибрати професію відповідно до особистих нахилів, здібностей та з урахуванням рекомендацій МСЕК;
- оволодіти технікою пошуку роботи та самопрезентації;
- набути навичок роботи на комп’ютері.
Служба зайнятості сприятиме Вам в опануванні додаткових професійних навичок або здобутті нової професії.
За потреби, скористайтеся послугами безкоштовної інформаційно-довідкової інтерактивної багатоканальної телефонної системи державної служби зайнятості 8-800-50-50-600 та Інтернет-сторінками www.dcz.gov.ua, www.trud.gov.ua.
За додатковими роз’ясненнями пропонуємо звертатися до Полтавського міського центру зайнятості (м. Полтава, вул. Леніна, 91, тел. 57-01-82, 57-01-74) та до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ленінської районної у м. Полтаві ради (м. Полтава, вул. Пролетарська, 39, кім. 409 або за тел. 7-80-35).
Успіхів Вам у пошуках роботи, зоряних перспектив, цікавих вражень, матеріального благополуччя і душевної рівноваги!
Порядок фінансування виплат по частковому безробіттю
Наказом Мінпраці від 07.02.2009р. № 45 затверджено Порядок фінансування виплат по частковому безробіттю. Для використання в практичній роботі надаються роз’яснення найбільш поширених випадків, які виникають у зв’язку з тимчасовим припиненням виробництва, та надання соціальних послуг по частковому безробіттю, а саме:
- Визначення понять «простій» та часткове безробіття» та їх застосування в Порядку.
- Чи виділяються кошти підприємствам, в яких простій настав до дати набрання чинності Порядком?
- Що слід розуміти під тимчасовим припиненням виробництва з причин структурного характеру?
- Якими актами органів державної влади відповідно до пункту 2.6. Порядку можуть бути підтверджені причини тимчасового припинення виробництва?
- Яким чином підтверджувати підприємствам таку причину тимчасового припинення виробництва, як фінансова криза?
- Чи виділяються кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю виключно підприємствам, чи можуть також надаватись іншим організаційним формам господарювання ( установам, організаціям )? Яким документом повинна бути підтверджена організаційна форма господарювання підприємства?
- Що означають у контексті Порядку поняття «виробництво», цех, дільниця із замкнутим циклом виробництва?
- Чи поширюється дія Порядку на працівників таких підрозділів підприємства, як бухгалтерія, конструкторські підрозділи тощо?
- Чи можуть виділятися кошти підприємствам, які до моменту настання часткового безробіття були збитковими?
Чи надаються кошти на виплату допомоги по частковому безробіттю підприємствам, які знаходяться у стані злиття, приєднання, поділу, перетворення, викликаними наслідками впливу фінансової кризи?
Охорона праці. З чого почати?
Для організації роботи служби охорони праці необхідно:
- Пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці ( Цього вимагає п.1.6. Типового положення про службу охорони праці»: « Навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників служби охорони праці проводяться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки»)
- Опрацювати та затвердити у керівника підприємства :
- Положення про службу охорони праці. ( Цього вимагає п.1.2. «Типового положення про службу охорони праці» « На основі Типового положення про службу охорони праці з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці»)
- Посадову інструкцію на кожного працівника служби охорони праці. ( Цього вимагає п.6. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників»: «Згідно з вимогами чинного законодавства України і на основі Довідника роботодавець розробляє і затверджує посадові інструкції для керівників, професіоналів та фахівців, ураховуючи конкретні завдання та обов’язки , функції, права, відповідальність працівників цих груп.»)
- Скласти та затвердити у керівника підприємства перелік нормативно-правових актів , що поширюються на ті види економічної діяльності, що здійснюються на вашому підприємстві. Для цього необхідно придбати Державний реєстр нормативно - правових актів з охорони праці, реєстр з пожежної нормативно - правових актів з пожежної безпеки та промислової санітарії. ( Це передбачено п.3.11. Типового положення про службу охорони праці, яким на службу охорони праці покладено організацію забезпечення підрозділів нормативно - правовими актами та актами з охорони праці, що діють в межах підприємства, посібниками, навчальними матеріалами з цих питань»)
- Надрукувати собі необхідну кількість бланків припису форми 1-ОП ( Ця форма передбачена додатком до Типового положення про службу охорони праці)
- Придбати або надрукувати собі бланки актів форми Н-5, форми Н-1, форми НПВ ( Це передбачено Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві)
- Ознайомитися зі структурними підрозділами підприємства, скласти план роботи на квартал та затвердити його у керівника підприємства.
Для організації роботи з охорони праці підприємства необхідно:
- Опрацювати:
- Положення про систему управління охороною праці ( Цього вимагає ст..13 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці»)
- Положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з охорони праці. (Цього вимагає п.3.2 « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці» На підприємствах на основі типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці». В цьому положенні повинно бути визначено де проводиться :
- вступний інструктаж ( кабінет охорони праці або спеціальному приміщенні для цього обладнано п.6.3 Типового положення)
- позаплановий інструктаж ( на робочому місці або в кабінеті з охорони праці п.6.6Типового положення)
- Перелік робіт підвищеної небезпеки для отримання дозволу на виконання таких робіт та переліку машин, механізмів та устаткування для отримання дозволу на експлуатацію. (Цього вимагає п.3 « Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами», затв. постановою КМУ від 15.10.2003 р. №1631 «Суб’єкт господарської діяльності , який має намір розпочати(продовжити) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки( далі –об’єкт) за переліками згідно з додатками 1і2 чи проводити навчання працівників з питань охорони праці інших суб’єктів господарської діяльності, професійну підготовку , перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки, повинен одержати відповідний дозвіл Держнагляд-охоронпраці або його територіального органу)
- Перелік робіт підвищеної небезпеки для ведення яких необхідне проведення щорічної перевірки знань з охорони праці , ( з позначенням професій та структурних підрозділів) (Цього вимагає п.4.1 « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці», затв. наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005р. №15 « Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затв. наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.94р. № 263/121)
- Перелік професій, посад та видів робіт, на які повинні бути розроблені інструкції з охорони праці. (Цього вимагає п.4.3.2 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці» : «Інструкції , що діють на підприємстві, розробляються відповідно до переліку інструкцій, який складається службою охорони праці підприємства за участю керівників підрозділів. Цей перелік , а також зміни чи доповнення до нього в разі зміни назви професій, впровадження нових видів робіт чи професій затверджуються роботодавцем і розсилаються в усі структурні підрозділи підприємства»
- Програми навчання ІТР та робочих ,які виконують роботи підвищеної небезпеки (Цього вимагає п.2.3 « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: «Зміст та обсяг предмета «охорона праці» для підготовки , перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників , які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, визначаються типовим навчальним планом і типовою навчальною програмою з предмета «охорона праці» )
- План- графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. (Цього вимагає п.3.2 « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: «На підприємствах… формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, з якими мають бути ознайомлені працівники»
- Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників або екзаменаційних білетів (Цього вимагає п.3.12« Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: « Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників , з урахуванням специфіки виробництва, складається членами комісії та затверджується роботодавцем», та п.3.13. : «Формою перевірки знань з питань охорони праці працівників є тестування, залік або іспит»
- Наказ про призначення постійно діючої екзаменаційної комісії з охорони праці. (Цього вимагає п.3.10« Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці» : «Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці( далі комісія) підприємства, склад якої затверджується наказом керівника»…)
- Програму та тривалість вступного інструктажу (Цього вимагає п.6.3« Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: «Програма та тривалість інструктажу затверджуються керівником підприємства»
- Перелік професій працівників, звільнених від повторного інструктажу з охорони праці ( за необхідністю). (Цього вимагає п. 6.11. « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: « Перелік професій та посад працівників , які звільняються від повторного інструктажу, затверджується роботодавцем. До цього переліку можуть бути зараховані працівники, участь у виробничому процесі яких не пов’язана з безпосереднім обслуговуванням об’єктів, машин, механізмів, устаткування; застосуванням приладів та інструментів, збереженням або переробкою сировини, матеріалів, тощо»)
- Організувати розробку:
- Інструкцій з охорони праці відповідно до Переліку необхідних інструкцій з охорони праці. ( Перший примірник інструкції з охорони праці повинен зберігатися у службі охорони праці, якщо інше не передбачено діючою на підприємстві системою управління якістю).
- Переліку професій працівників, списку працівників, які підлягають медичним оглядам та плану-графіка проведення періодичних медичних оглядів( Це передбачено п.3.12. « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з охорони праці»: « Участь у складанні переліків професій і посад, згідно з якими працівники повинні проходити обов’язкові попередні і періодичні медичні огляди»). Регулюється пунктами п.2.9. , 2.17., 3.1.,3.3 .,4.3.2., « Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007р. №246.
- Завести :
- Журнал реєстрації інструкцій з охорони праці. ( Цього вимагає п. 5.1 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці» : «Інструкції, які вводяться в дію на даному підприємстві, реєструються службою охорони праці в журналі реєстрації…»)
- Журнал обліку видачі інструкцій ( Цього вимагає п.5.3. «Положення про розробку інструкцій з охорони праці» : «Видача інструкцій керівникам структурних підрозділів (служб) підприємства проводиться службою охорони праці з реєстрацією в журналі обліку видачі інструкцій»)
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці ( Цього вимагає п.п.6.3. « Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці » : « Запис про проведення вступного інструктажу з питань охорони праці , який зберігається службою охорони праці або працівником , що відповідає за проведення вступного інструктажу , а також у наказу про прийняття працівника на роботу»).
- Отримати дані від відповідних служб підприємства щодо фінансування витрат на охорону праці за минулий рік. ( Цього вимагає ст..19 Закону України «Про охорону праці» : « Для підприємств, незалежно від форм власності , або фізичних осіб, які використовують найману працю , витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від суми реалізованої продукції». На підприємствах , що утримуються за рахунок бюджету, витрати на охорону праці передбачаються в державному або місцевому бюджетах і становлять не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці).
- Визначити кількість необхідних засобів наочної агітації, знаків безпеки.
Придбати необхідні нормативно-правові акти, плакати з охорони праці та знаки безпеки.
Перелік підприємств на яких напрацьовано досвід роботи з питань професійного навчання працівників
Перелік підприємств, на яких напрацьовано досвід роботи з питань професійного навчання працівників
(за даними регіональних управлінь праці та зайнятості населення)
Досвід організації професійного навчання працівників на виробництві
- Волинська область
- ВАТ ’’Луцький автомобільний завод’’;
- Дніпропетровська область
- ВАТ ’’Південний гірничо-збагачувальний комбінат’’;
- ВАТ ’’Арселор Міттал Кривий Ріг’’;
- ВАТ ’’Криворізький залізорудний комбінат’’;
- ВАТ ’’Криворізький турбінний завод ’’Констар’’;
- ВАТ ’’Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського’’;
- Філія Вільно гірського гірничо-металургійного комбінату;
- ЗАТ ’’Кримський ТИТАН’’;
- Житомирська область
- Філія ’’Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат’’ ЗАТ ’’Кримський титан’’;
- Закарпатська область
- Залізнична станція смт. Батьово;
- Запорізька область
- У області функціонує асоціація фахівців з питань професійного навчання на виробництві ’’Ресурс’’
- ВАТ ’’Запоріжсталь’’;
- ВАТ ’’Дніпроспецсталь’’;
- ВАТ ’’Мотор січ’’;
- ЗАТ ’’АвтоЗАЗ’’;
- Київська область
- ДП ’’МА-Бориспіль’’;
- ЗАТ ’’Альба-Україна’’;
- РСП ’’Київцентраеро’’;
- ДПП ’’ІАS-Бориспіль’’;
- ВАТ ’’Лантманнен Аксп’’;
- ЗАТ ’’ПентоПак’’;
- Кіровоградська область
- ВАТ ’’Червона зірка ’’;
- Олександрійська філія ЗАТ ’’Енерговугілля ’’;
- Луганська область
- ДП ’’Хімічний завод ’’Південний’’;
- Львівська область
- ВАТ ’’Меблевий комбінат ’’Стрий’’;
- ВАТ ’’Стрийський завод ковальсько-пресового обладнання’’;
- Миколаївська область
- ДП науково-виробничий комплекс газотурбобудування ’’Зоря’’-’’Машпроект’’;
- Державна акціонерна холдингова компанія ’’Чорноморський суднобудівний завод’’;
- ДП ’’Суднобудівний завод ім.61 комунара’’;
- ВАТ ’’Дамен Шипярдс Океан’’;
- Одеська область
- ВАТ ’’Одесакабель’’;
- ВАТ ’’ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ’’;
- КП ’’Одеськміськелектротранс’’;
- ВАТ ’’Одеса-Авто’’;
- ДП ’’Морський торгівельний порт ’’Южний’’;
- Полтавська область
- ВАТ ’’Кременчуцький колісний завод’’;
- ВАТ ’’Карлівський машинобудівний завод’’;
- Рівненська область
- ВАТ ’’Рівнеазот’’;
- Сумська область
- КП ’’ШКЗ ’’Імпульс’’;
- КП ’’ШКЗ ’’Зірка’’;
- ТОВ ’’Мотордеталь-Конотоп’’;
- Тернопільська область
- Заліщицьке управління з експлуатації газового господарства
- ВАТ ’’Тернопільгаз’’;
- Харківська область
- ВАТ ’’Харківський верстатобудівний завод’’;
- ВАТ АК ’’Харківобленерго’’;
- ВАТ завод ’’Південкабель’’;
- ВАТ ’’Харківміськгаз’’
- Черкаська область
- ВАТ ’’Азот’’;
- ВАТ ’’Науково-виробниче підприємство ’’Смілянський електромеханічний завод’’;
- Полянський завод запасних частин ВАТ ’’Метровагонмаш’’;
- Чернівецька область
- ’’Чернівціобленерго’’
- ТОВ ВКТ ’’Арго’’
- Чернігівська область
- ВАТ ’’Чернігівське Хімволокно’’;
- ЗАТ ’’Камвольно-суконна компанія ’’Чексіл’’;
- м. Київ
- АТ ’’Холдингова компанія ’’Київміськбуд’’;
- ДП ’’УАТП ’’Хорів-АВІА’’;
- КП КОФ ’’Київська фармацевтична фабрика’’;
- м. Севастополь
- ВАТ ’’Севастопольський морський завод’’;
- ТОВ ’’Інкерманський завод марочних вин’’;
Досвід застосування інноваційних форм і методів навчання
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
- ВАТ ’’Донецьмісьгаз’’ (Донецька обл.);
- ТОВ ’’Інкерманський завод марочних вин’’ (м. Севастополь);
- ВАТ ’’Луцький автомобільний завод’’ (Волинська обл.);
Досвід оцінки якості персоналу
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
Досвід навчально-методичного, інформаційного забезпечення професійного навчання на виробництві
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
- ВАТ ’’Запоріжсталь’’ (Запоріжська обл.);
- Філія ’’Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат’’ ЗАТ ’’Кримський титан’’ (Житомирська обл.);
Досвід удосконалення навчально-матеріальної бази
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
- ВАТ ’’Луцький автомобільний завод’’ (Волинська обл.);
- ВАТ ’’МК ’’Азовсталь’’;
Досвід стимулювання працівників до підвищення професійного рівня
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
- ’’Чернівціобленерго’’ (Чернівецька обл.);
Досвід співпраці з навчальними закладами
- ЗАТ ’’Новокраматорський машинобудівний завод’’ (Донецька обл.);
- ВАТ ’’Київський завод ’’Радар’’ (м. Київ);
- Філія ’’Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат’’ ЗАТ ’’Кримський титан’’ (Житомирська обл.);
- ОАО ’’Запорожсталь’’ (Запорізька обл.);
- ДП науково-виробничий комплекс газотурбобудування ’’Зоря’’-’’Машпроект’’ (Миколаївська обл.);
- Державна акціонерна холдингова компанія ’’Чорноморський суднобудівний завод’’ (Миколаївська обл.);
Досвід організації наставництва
- ДП науково-виробничий комплекс газотурбобудування ’’Зоря’’-’’Машпроект’’ (Миколаївська обл.);
ТОВ ’’Інкерманський завод марочних вин’’ (м. Севастополь).
Першочергові заходи щодо запобігання випадкам травматизму
Шановний роботодавцю!
Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради доводить до Вашого відома, що для створення безпечних умов праці, запобігання випадкам травматизму у відповідності з Законом України «Про охорону праці» та іншими підзаконними актами, роботодавець повинен першочергово:
- До початку роботи пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці (ст. 18 ЗУ «Про охорону праці») - Міжгалузевий навчально-консультаційний центр, м. Полтава, пров. Міщенко, 2 т. 2-78-12 - Еспертно-технічний центр Держпромгірнагляду , м. Полтава , вул. Харківське шосе, 5, т.615-135 - Навчально-консультаційний центр, м. Полтава, вул. Шевченка,52 т. 56-48-97, 50-95-54
-
Одержати дозвіл від органів Держпромгірнагляду у разі початку (продовження) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатації об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки чи проведення навчання працівників з питань охорони праці інших суб’єктів підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки. (Постанова КМУ від 15.10.2003р №1631 «Положення про порядок видачі дозволів комітетом по нагляду за ОП »)
- -Територіальне управління Держпромгірнагляду в Полтавській області м. Полтава, вул. Пушкіна,119 тел. 2-58-66, для отримання дозволу мати висновок експертизи (Еспертно-технічний центр Держпромгірнагляду, м. Полтава , вул. Харківське шосе, 5, т. 612-647)
- При наявності шкідливих та небезпечних умов праці проінформувати під розписку про це громадянина при укладенні трудового договору, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров′я та про його права та пільги і компенсації (ст.7 ЗУ «Про охорону праці»).
- Зареєструвати всіх працівників у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Полтаві (ст.5 ЗУ «Про охорону праці»).
- м. Полтава, вул. Автобазівська,2/9, корп.№16, т.63-73-01. - Створити нормативну базу підприємства з питань охорони праці і на її основі організувати навчання, інструктажі та перевірку знань працівників. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з охорони праці, забороняється ( ст.13,18 ЗУ Про охорону праці», наказ Держнаглядохоронпраці від 26.01.05 №15).
- Забезпечити функціонування системи управління охороною праці на підприємстві. Затвердити інструкції про права, обов’язки і відповідальність посадових осіб по вирішенню конкретних питань з охорони праці (ст.13 ЗУ «Про охорону праці»). Створити службу охорони праці або покласти ці обов’язки на працівника в порядку сумісництва при чисельності до 50 осіб (ст.15 ЗУ «Про охорону праці»).
Обов’язково ознайомити під розпис найманих працівників про умови праці. Довідки та консультації з питань охорони праці можна одержати у:
- відділі охорони праці Полтавського міськвиконкому: 36000, м. Полтава, вул. Соборності, 36, кім.143, тел. 56-48-28;
- служба охорони праці виконкому Подільської районної ради: 36022. м. Полтава, вул. Анатолія Кукоби, 39, кім. 409 тел. 7-80-35
Праця та соціально-трудові відносини
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|